Весенние каникулы

 

План

правядзення выхаваўчых мерапрыемстваў

ДУА “ Вялікамалешаўская сярэдняя школа імя Героя Сацыялістычнай Працы Н.І. Кавалец”

на веснавых канікулах

з 29.03.2021 па 03.04.2021

п/п

                       Змест работы

        Час

 правядзення

          Адказныя

Панядзелак 29.03

1

Экскурсія ў прыроду “Вясна ідзе”

10.00

Наскевіч Г.М.

2 “Б”

2

Экскурсія па вывучэнню роднага краю “Вясна ідзе”

10.00

Паўловіч М.Ф.

2 “В”

3

Дзелавая гульня “Усе правілы этыкету”

11.00

Тарчыла Н.В.

7 “Б”

4

 “З кнігай па жыцці”- фізкультхвілінка, тэатральная пастаноўка “У госці да Каралеўны кнігі”

10.00

Дземка Л.А.

1-6 кл.

5

Прагляд і абмеркаванне прэзентацыі “Подвигу народа жить в веках”

11.30

 

Карпцова М.У.

10 “А”

6

Трэнінгавы занятак “Мы розныя, але мы разам”

09.00

Мішкова К.А.

5-я кл.

Аўторак 30.03

7

Бібліятэчны марафон “Кніжная бальніца”

 

10.00

Краўцова Т.В.

3 “А”

8

Абмен меркаваннямі “Я грамадзянін і патрыёт”

10.00

Краўцова А.І.

11 “Б”

9

Спартыўная эстафета “Хуткія, спрытныя, умелыя” паміж вучнямі 6-х класаў

12.00

Кір.фіз.к-ры

Класныя кіраўнікі  6-х класаў

10

Віктарына па казках А.С. Пушкіна

10.00

Дземка Л.А.

5-6 кл.

11

Вусны часопіс “Зямля бацькоў, зямля святая”

11.00

Карняйчук В.А.

8 “Б”

Серада 31.03

12

Урок мужнасці “И помнит мир спасённый”

11.00

Пруднікава Л.Л.

9 “Б”

13

Віктарына “Перад намі свет”

12.00

Дземка Л.А.

7-8 кл.

14

Акцыя “Міласэрнасць” (дапамога састарэлым)

11.00

Мазоль С.А.

8 “А”

15

Віктарына па ПДР “Дарожны эрудыт”

12.00

Карняйчук Н.П.

10 “Б”

Чацвер 01.04

16

Жартоўная віктарына “Дзень смеху”

09.30

Наскевіч Г.І.

9 “А”

17

КТС Калаж “Першацветы”

10.00

Карняйчук В.В.

1 “А”

18

Віктарына да Дня Зямлі “Маленькія таямніцы прыроды”

10.30

Каралёва І.А.

4-5 кл.

19

Паказ і абмеркаванне прэзентацыі “Яе Вялікасць-Кніга”, “Самыя прыгожыя бібліятэкі свету”

11.00

Дземка Л.А

3-4 кл.

20

Час зносін “Здароўе і шкодныя звычкі, што лепш?”

11.00

Знавец Н.Ф.

7 “А”

21

Прагляд і абмеркаванне прэзентацыі з непаўналетнімі, з якім праводзіцца ІПР “Урок бяспекі ў сацыяльных сетках”

12.00

Пятрэнка Н.Г.

Пятніца 02.04

22

Пазнавальная гульня “Вялікія казачнікі”

09.00

Беразоўская Г.У.

1 “Б”

23

Конкурс малюнкаў “Мы за здаровы лад жыцця”

09.30

Знавец А.В.

4 “А”

24

Конкурс фотаздымкаў “Мая любімая мясцінка”

10.00

Кубрыкава Л.А.

4 “В”

25

Вусны каляндар “Светачы зямлі беларускай”

11.30

Дземка Л.А.

26

Прагляд і абмеркаванне фільма “Будзь здаровы” для вучняў 5-х класаў

09.00

Курышка Т.А.

Мазоль Н.П.

27

Спаборніцтвы па баскетболу сярод вучняў 11 класаў

11.00

Флар’яновіч В.І.

Краўцова А.І.

Субота 03.04

28

Літаратурная странічка “Гэта ты, мая Беларусь”

10.00

Дземка Л.А.

1-9 кл.

29

Работа аб’яднанняў па інтарэсах

 

09.00

Кір. гурткоў

30

Гульня “Маленькія таямніцы прыроды”

10.00

Кл.кір 1-х класаў